✔  BEZPŁATNA DOSTAWA W 24h       ✔   14 DNI NA WYGODNY ZWROT

Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Europejskie stolice - najlepsze miejsca na zimowy urlop

2020-01-03

Najpopularniejsze zabytki Europy Wschodniej niespiesznie i bez tłumów — czy to w ogóle możliwe? Zimą, oczywiście! Czy jeśli wakacje, to tylko latem? Niekoniecznie, dlatego właśnie dziś gorąco polecamy zadbać o choćby jeden dzień urlopu, który w połączeniu z wolnym weekendem można przeznaczyć na wspaniały wyjazd pełen niezapomnianych wrażeń! Oto nasze sprawdzone propozycje na zimowy weekend spędzony w niezbyt daleko położonych miastach, które nie wymagają fortuny w portfelu, a z pewnością zachwycą swoim urokiem. Odkryj niezwykłe zimowe piękno tych niewielkich stolic!

Wilno

Dotrzesz tam spokojnie nawet w pół dnia. To idealne miasto na weekend! Nie jest wielkie, ale niezwykle urokliwe i zabytkowe. Wybierając się tam zimą, unikniesz nieznośnych upałów, które mogą uprzykrzyć letnie zwiedzanie. Ponieważ za główną atrakcję Wilna uważamy właśnie spacery wśród dawnych zabudowań, śnieżna pora nie tylko pozwoli zapobiec wylewaniu siódmych potów i zadyszce, lecz również zmieni wygląd wileńskich dzielnic, pokrywając dachy i okiennice białym puchem. Łatwo wyobrazić sobie urok czasów Mickiewicza, kiedy to poeta przechadzał się tymi samymi uliczkami. Jeśli interesują Cię losy narodowego wieszcza, możesz odwiedzić usytuowane w pięknej okolicy muzeum poświęcone jego życiu i twórczości. Wszystkim tym, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas, polecamy wdrapanie się na Górę Giedymina, z ruinami dawnego zamku na szczycie, z którego można podziwiać przepiękną zimową panoramę. Pomysłów na spędzenie zimowego wieczoru może być co najmniej kilka — prócz romantycznej kolacji przy dobrym litewskim winie proponujemy wypad do Druskiennik, oddalonych o niecałe dwie godziny drogi samochodem. Znajduje się tam świetnie wyposażony, nowoczesny i obszerny park wodny ze strefą relaksu, saunami i wieloma atrakcjami dla dzieci. W sam raz na zakończenie zimowego weekendu na Litwie!

Praga

Gdy zapragniesz przenieść się w magiczny świat sprzed wieku, pachnący kawą, pełen ducha literatury, sztuki i teatru, koniecznie odwiedź czeską Pragę. Zwiedzanie tego miasta zimą pozwoli jeszcze lepiej posmakować jego uroku. Mroźne Hradczany bez tłumów z monumentalną gotycką katedrą św. Wita, do której  wejścia w końcu nie trzeba czekać w kilometrowych kolejkach — to prawdziwa gratka! Praga ma niebywale dużo ciekawych muzeów poświęconych sztuce i nauce — warto odwiedzić chociaż kilka z nich. W porze obiadowej grzechem byłoby nie spróbować typowej czeskiej kaczki z knedlikami i piwem — wyobraź sobie tylko o ile lepiej będzie smakować po zimowym spacerze! Wieczorem natomiast nie planuj zbyt wiele — po prostu chłoń atmosferę tego cudownego miasta. Widok z oświetlonego Mostu Karola o mroźnym zmierzchu czy miniaturowa Złota Uliczka wyjęta wprost z czasów Franza Kafki pozwolą Ci przenieść się w zupełnie inny świat, z którego być może nie będziesz chciał wracać.

Budapeszt

Jak mówi przysłowie, "Polak, Węgier — dwa bratanki". Prawdą jest, że Węgrów i Polaków łączy bardzo podobna mentalność i zamiłowania. Warto więc choć raz zobaczyć na własne oczy stolicę tego kraju, z którym historia tak często łączyła losy Polaków. Zatłoczone przez turystów głównie latem miasto, zimą staje się bardziej tajemnicze. Budapeszt słynie ze wspaniałych mostów łączących dwie części miasta — Budę i Peszt. Nie każdy miał okazję podziwiać widok Dunaju skutego krą na tle kolorowo zachodzącego słońca na mroźnym niebie, a robi on ogromne wrażenie. Sprawdź sam! A jeśli podczas spaceru zmarzniesz na kość, skieruj swoje kroki do jednej z wielu węgierskich kompleksów termalnych. Korzystanie z tych wodnych dobrodziejstw zimą jest jeszcze zdrowsze niż latem! Popularne termy Szechenyi, Lukacs czy Rac zapewnią ciału relaks, a umysłowi odprężenie i ukojenie. Jeśli jednak marzysz o wyjątkowej elegancji i jesteś gotów zapłacić trochę więcej, wybierz wytworne secesyjne Łaźnie Gellerta. Zamień ponury zimowy czas na oryginalnie spędzony weekend pełen pięknych wspomnień!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel